- AEF AEF
-
-

Om organsisasjonen
For barn og unge
Barnas Ferieklubb
Forebygging mot rus
Rusfrie soner
Aktiv mot legalisering
Narkotiske rusmidler


 

Barnas Ferieklubb

Dette har vært en flott sesong for Barnas Ferieklubb. Det har vært kjempe etterspørsel etter alle våre leire i år. Dessverre måtte vi også i år si nei til flere som ønsket å delta på våre sommerleire. Denne gangen var det veldig stor etterspørsel etter plasser på barneleiren. Vi satte stopp ved 16 deltakere på Hanes. Det var nok litt i overkant, men det var så vondt å si nei til så mange. Men det har vært en kjempeleir så langt på Hanes Feriekoloni. De har vært heldig med været og fått vært mye ute i frisk luft.

Ullerøy Leirskole ble også fort fylt opp, det var kun tre ledige plasser på leir 2. Ungdomsleirene har vært fulle av aktiviteter fra morgen til kveld. Det var 15 deltakere på leir1/08 og 12 deltakere på leir 2/08. Leirene ble gjennomført uten skader og bare noen små problemer. Det største problemet var antall i leirteamet på leir 2/08. Der var det 4 voksne på dagtid, og to fra AUF i Østfold som kom hver ettermiddag samt hele helgen.

Neste år ønsker Elisabeth N og Hans Jørgen Lied, som var faglig og hovedleirleder på Ullerøy Leirskole å etablere en leir i Stavanger området. De har fått en liten jente som heter Lilly, og hun var med på leiren i år, men de synes det blir langt å reise med henne neste år. Det betyr at vi må bygge opp to nye leirteam på Ullerøy Leirskole neste år. Så hvis det sitter noen rundt om kring i Norge som har lyst til å være med å bygge opp to nye leirteam så er det bare å ta kontakt med forbundskontoret på tlf: 23 21 45 78/ 97 59 78 98 eller e-mail: line@arbef.no

Så hvis alt går etter planen vil vi neste år kunne tilby 4 sommerleire.

Vi benytter anledningen til å takke alle dere som har jobbet og bidratt til at våre sommerleire ble gjennomført på en god og profesjonell måte. Uten dere hadde vi aldri klart dette!

TUSEN TAKK FOR EN FANTASTISK INNSATS!



 

Nyheter:

  www.axxera.no